Usługi pogrzeboweZAPEWNIAMY GODNY, CHRZEŚCIJAŃSKI POGRZEB


Od 2004 roku prowadzimy działalność w zakresie usług pogrzebowych, nasza firma świadczy

KOMPLEKSOWE USŁUGI POGRZEBOWE ROAD MEMORY
W skład firmy wchodzi Zakład Pogrzebowy oraz Pracownia Kwiaciarska
Obsługę uroczystości pogrzebowych wykonuje w zależności od życzenia klienta 4,6 lub 8 pracowników naszej firmy
Przewóz odbywa się Nowoczesnym Karawanem Mercedes Vito
Zapewniamy wysokiej jakości nagłośnienie oraz oprawę muzyczną

Oferujemy:
Trumny , Znicze, Kwiaty, Wieńce, Tabliczki, Klapsydry oraz wszelkie akcesoria potrzebne do godnego przygotowania i obsługi ostatniej drogi.

Świadczymy usługi w zakresie:
Przewozu osób zmarłych w kraju i za granicą
Obsługi Uroczystości Pogrzebowych
Obsługi cmentarnej
Sprzedaż gotowych oraz wykonywanych na zamówienie grobowców komorowych oraz z elementów
EkshumacjeINFORMATOR

Dla większości z nas informacja o śmierci bliskiej nam osoby jest szokiem. Często nie jesteśmy w stanie racjonalnie myśleć i podejmować decyzji. Znając ten problem w krótki sposób chcielibyśmy przekazać kilka informacji, które w tej ciężkiej chwili pomogą w pierwszym etapie organizacji pogrzebu.

Jeżeli zgon nastąpi w domu:
W pierwszej kolejności należy wezwać Lekarza opiekującego się zmarłym pacjentem lub lekarz pogotowia, który wystawia protokół zgonu lub kartę zgonu. Karta zgonu jest podstawowym dokumentem stwierdzającym przyczynę zgonu i jest niezbędna do wyrobienia SKRÓCONYCH AKTÓW ZGONU (w Urzędzie Stanu Cywilnego).

Następnie po wystawieniu powyższego dokumentu należy zadbać o kontakt z Firmą Pogrzebową „Road Memory” gdzie po odwiedzeniu naszego zakładu lub po kontakcie telefonicznym i przyjęciu zlecenia pracownicy firmy pogrzebowej przyjeżdżają z trumną i potrzebnymi akcesoriami. Przybyli na miejsce pracownicy przedstawiają różne rozwiązania i wyjaśniają wszelkie wątpliwości związane z organizacją pochówku. Najbliżsi zmarłego mają pełne prawo wyboru zakładu pogrzebowego, którego oferta najbardziej im odpowiada w zakresie organizacji pogrzebu, niezależnie od miejsca zgonu.

Jeżeli zgon nastąpił w szpitalu:
Najczęściej lekarz opiekujący się zmarłym pacjentem wystawia kartę zgonu, z którą należy się udać do Firmy Pogrzebowej „Road Memory”.

Jeżeli zgon nastąpił w miejscu publicznym:
W przypadku zgonu osoby w miejscu publicznym w pierwszej kolejności należy wezwać Lekarza opiekującego się zmarłym pacjentem lub lekarza pogotowia, który wystawia protokół zgonu lub kartę zgonu. Karta zgonu jest podstawowym dokumentem stwierdzającym przyczynę zgonu i jest niezbędna do wyrobienia SKRÓCONYCH AKTÓW ZGONU (w Urzędzie Stanu Cywilnego). Następnie należy zadzwonić do Firmy Pogrzebowej „Road Memory”, gdzie po przyjęciu zlecenia pracownicy firmy pogrzebowej przyjeżdżają po odbiór osoby zmarłej.

Jeżeli zgon nastąpił w skutek wypadku
Jeżeli zgon nastąpił w skutek wypadku, lub też zachodzi uzasadnione podejrzenie, że przyczyną zgonu mogło być przestępstwo, na pochowanie zwłok oprócz karty zgonu wymagane jest zezwolenie prokuratora. Zwłoki osób zmarłych lub zabitych w miejscach publicznych przewozi się na wniosek właściwego organu (najczęściej prokuratora) do zakładu medycyny sądowej celem ustalenia przyczyny zgonu. Organizowanie i opłacenie tego przewozu należy do zadań powiatu. Przewoźnicy nie mają prawa pobierać jakichkolwiek opłat od rodziny osoby zmarłej z tytułu przewozu zwłok z miejsca wskazanego przez prokuratora do zakładu medycyny sądowej, gdyż są opłacani przez dany powiat. Nie mają także uprawnień do informowania rodziny o zgonie danej osoby. W tym przypadku, tak samo jak w poprzednich, wybór firmy pogrzebowej należy tylko i wyłącznie do najbliższych zmarłej osoby.

Skąd wziąć środki na zorganizowanie pogrzebu?
Środki pieniężne na zorganizowanie pogrzebu zapewnia Skarb Państwa w formie tzw. zasiłku pogrzebowego. Kwota zasiłku w pełni wystarcza, by zorganizować standardową i kompleksową uroczystość pogrzebową, a rozliczenie następuje bezpośrednio u nas w zakładach.

Dokumenty potrzebne do załatwienia aktu zgonu: • karta zgonu wystawiona przez lekarza • dowód osobisty osoby zmarłej • paszport osoby zmarłej o ile taki posiadaDokumenty potrzebne do załatwienia zasiłku pogrzebowego ZUS i KRUS: • akt zgonu • legitymacja ubezpieczonego (wydana przez ZUS/KRUS) • faktura za trumnę (wystawiana przez firme pogrzebową) • NIP osoby zmarłej i członka rodziny, na którego będą wystawiane rachunki

Centrum Kamieniarskie Grabowiec

Adres:22-425 Grabowiec
Ulica:Kościelna 4
vis a vis szkoły

Centrum Kamieniarskie Hrubieszów

Adres:22-500 Hrubieszów
Ulica:Kolejowa 3c
vis a vis cmentarza
"plac bazaru"

Centrum Kamieniarskie Zamość

Adres:22-400 Zamość
Ulica:Gen. M. Bołtucia 26
vis a vis Nomi
"plac cmentarza"

Hurtownia Granitu, Zakład Produkcyjny


Adres:22-500 Hrubieszów
Ulica:Kolejowa 18
za Techrol-em,
"dawna baza PBROL"

tel. 502 645 805

e-mail: roadmemory@op.pl